Победници

1988.

1.место: Раде Кошанин, Крушевац
2.место: Владе Баралић, Београд
3.место: Слободан Вукићевић, Чачак
Горан Кецман, Београд
– Специјална награда за најмлађег такмичара: Радојица Јелић, Београд

1989.

1.место: Сибин Живковић, Александровац
2.место: Раде Кошанин, Крушевац
3.место: Владе Баралић, Београд

1990.

1.место: Владе Баралић, Београд
2.место: Мирослав Милић, Медвеђа код Трстеника
3.место: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника

– Најбољи дует: Слободан Вукићевић и Милан Ковачевић из Чачка
– Најбољи двојничар: Крстивоје Суботић, Осеченица код Ваљева
– Награда „Сава Јеремић“ за најизворније музицирање: Милица Стошић, Врање

1991.

1.место: Милинко Ивановић Црни, Крагујевац
2.место: Слободан Вукићевић, Чачак
3.место: Срећко Перчевић, велућа код Трстеника

– Награда „ Сава Јеремић“ за најизворније музицирање: Крстивоје Суботић, Осеченица код Ваљева

1992.

1.место: Слободан Вукићевић, Чачак
2.место: Перица Кљајић, Кикинда
3.место: Милан Ковачевић, Чачак

– Нагарада „Сава Јеремић“ за најизворније музицирање: Крстивоје Суботић, Осечченица код Ваљева
– Награда жирија публике: Милица Стошић, Врање

1993.

1.место: Павле Обрадовић, Чукојевац код Краљева
2.место: Милица Стошић, Врање
3.место: Перица Кљајић, Кикинда

– Награда „Сава Јеремић“ за најизворније музицирање: Обрен Радичевић, Чачак
– Награда жирија публике: Драган Срдановић, Пале

1994.

1.место: Милинко Ивановић Црни, Крагујевац
2.место: Слободан Вукићевић, Чачак
3.место: Павле Обрадовић, Чукојевац код Краљева

– Најбољи дует: Милан Ковачевић и Слободан Вукићевић из Чачка
– Најбољи двојничар: Мића Матић, Београд
– Награда „Сава Јеремић“ за најизворније музицирање: Перица Кљајић, Кикинда
– Награда жирија публике: Владе Баралић, Београд
– Специјалне награде:
*најмлађи фрулаш: Санела Миљојковић, Крагујевац
*најстарији фрулаш: Митар Васић, Белошевац код Крагујевца

1995.

1.место: Павле Обрадовић, Чукојевац код Краљева
2.место: Перица Кљајић, Кикинда
Слободан Радованчевић – Жућо, Јабучје код Лазаревца
3.место: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника
Александар Пандуревић, Валакоње код Бољевца

– Најбољи дует: Александра Михић и Миливоје Секулић, Франкфурт на Мајни
– Најбољи двојничар: Обрен Радичевић, Чачак
– Награда жирија публике: Милан Ковачевић, Чачак
– Специјалне награде:
*најмлађи фрулаш: Кристина Цвејић, Брус
*најстарији фрулаш: Крстивоје Суботић, Осеченица код Ваљева

1996.

1.место: Миланче Радосављевић, Горњи Милановац
2.место: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника
3.место: Милорад Марић, Инђија

– Најбољи дует: Александра Михић и Миливоје Секулић, Франкфурт на Мајни
– Најбољи двојничар: Крстивоје Суботић, Осеченица код Ваљева
– Награда „Сава Јеремић“ за најизворније музицирање: Петар Маркуц , Борча
– Награда жирија публике: Кристина Цвејић, Брус

1997.

1.место: Перица Кљајић, Кикинда
2.место: Милорад Марић, Инђија
3.место: Милица Стошић, Врање

– Најбољи дует: Милан Ковачевић и Слободан Вукићевић, Чачак
– Најбољи двојничар: Обрен Радичевић, Чачак
– Нагарада „Сава Јеремић“ за најизворније музицирање: Крстивоје Суботић, Осеченица код Ваљева
– Специјална награда за најмлађег фрулаша: Кристина Цвејић, Брус

Такмичење  победника претходних Сабора за титулу „ Фрулаш деценије“:

– Најбољи фрулаш: Милинко Ивановић Црни, Крагујевац
– Најбољи дует: Слободан Вукићевић и Милан Ковачевић, Чачак
– Најбољи двојничар: Обрен Радичевић, Чачак
– Најизворније музицирање: Крстивоје Суботић, Осеченица код Ваљева
– Специјална признања градитељима фрула:
• Митар Васић, Крагујевац
• Михаило Илијевић, Шабац
• Војислав Мишо Пајовић, Малме – Шведска

1998.

Традиционално свирање:

1.место: Обрен Радичевић, Чачак
2.место: Александар Пандуревић, Валакоње код Бољевца
3.место: Милан Ковачевић, Чачак

Савремено свирање:

1.место: Славиша Стојковић, Пирот
2.место: Слободан Радованчевић Жућо, Јабучје код Лазаревца
3.место: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника
Милорад Марић, Инђија

– Нагарада публике: Жарко Петровић, Горња Грабовица код Ваљева
– Награда жирија РТС: Војислав Мишо Пајовић, Малме

1999.

Традиционално свирање:

1.место: Кристина Цвејић, Брус
Милан Ковачевић, Чачак
2.место: није додељено
3.место: Момир Пешаковић, Чачак

Савремено свирање:

1.место: Слободан Радованчевић Жућо, Јабучје код Лазаревца
2.место: Мирјана Петровић, Јабучје код Лазаревца
3.место: Славиша Стојковић, Пирот

– Награда жирија публике : Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника

2000.

Традиционално свирање:

1.место: Славиша Стојковић, Пирот
2.место: Кристина Цвејић, Брус
3.место: Цветан Живковић, Ниш
Радован Миркоњ, Иђош
Савремено музицирање:

1.место: Спасоје Јовић, Мироч
2.место: Слободан Радованчевић Жућо, Јабучје код Лазаревца
3.место: Милосав Ранковић, Аранђеловац
Дејан Анђеловић, Сомбор

– Награда жирија публике: Милица Стошић, Врање

2001.

Традиционално свирање:

1.место: Момир Пешаковић, Чачак
2.место: Миљојко Ђоковић, Краљево
3.место: Иван Томић, Осаница код Жагубице

Савремено свирање:

1.место: Славиша Стојковић, Пирот
2.место: Јовица Арсенијевић, Звечан
3.место: Дејан Анђеловић, Суботица
Спасоје Јовић, Мироч

– Награда жирија публике: Мирјана Петровић, Јабучје код Лазаревца
– Специјална награда за најмлађе фрулаше:
* Марко Којадиновић, Рача Крагујевачка
* Катарина Миленковић, Краљево

2002.

Традиционално свирање:

1.место: Милутин Сатарић, Горњи Милановац
2.место: Саша Глишовић, Горњи Милановац
3.место: Момир Пешаковић, Чачак

Савремено свирање:

1.место: Милица Стошић, Врање
2.место: Дејан Анђеловић, Суботица
3.место: Слободан Радованчевић Жућо, Јабучје код Лазаревца

– Најбољи дует: Миодраг Шљивић и Милутин Цвејић, Брус
– Награда жирија публике: дует Слађана и Слађан Цвејић, Брус
– Специјална награда за сценски наступ: Небојша Брдарић, Сомбор

2003.

Традиционално свирање:

1.место: Саша Глишовић, Горњи Милановац
2.место: Цвијетин Милаковић, Суботица
3.место: Мирољуб Шаптовић, Краљево

Савремено свирање:

1.место: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника
2.место: Ацо Јанковић, Соколац
3.место: Миодраг Шљивић, Брус
Зоран Јефтић, Чачак

– Награда жирија публике: Миодраг Шљивић, Брус

2004.

Традиционално свирање:

1.место: Милоје Баралић, Чачак
2.место: Мирољуб Шаптовић, Краљево
3.место: Марко Шаптовић, Краљево

Савремено свирање:

1.место: Ненад Станкић, Сараново код Тополе
2.место: Слободан Балаћ, Република Српска
3.место: Мирјана Петровић, Јабучје код Лазаревца

– Награда жирија публике: Миодраг Шљивић, Брус

Млади фрулаши:

1.место: Небојша Брдарић, Сомбор
2.место: Андреја Трајковски, Аранђеловац
3.место: Слађана Цвејић, Брус

– Најбољи млади дует:
* Петар и Ивица Јовановић, Влашка код Младеновца
* Слађана и Слађан Цвејић, Брус

2005.

Традиционално свирање:

1.место: Мирољуб Шаптовић, Краљево
2.место: Слободан Ашанин, Штаваљ код Сјенице
3.место: Иван Томић, Жагубица

Савремено свирање:

1.место: Мирјана Петровић, Јабучје код Лазаревца
2.место: Ненад Станкић, Горњи Милановац
3.место: Зоран Јефтић, Чачак

– Најбољи дует: Ненад Станкић и Милош Томић, Горњи Милановац
– Награда жирија публике: Зоран Јефтић, Чачак
– Специјална награда, дар маестра Боре Дугића: Мирјана Петровић, Јабучје

Млади фрулаши:

1.место: Синиша Поповић, Чачак
2.место: Андреја Трајковски, Аранђеловац
3.место: Милош Томић, Горњи Милановац

– Најбољи млади дует: Милан и Синиша Поповић, Чачак

2006.

Традиционално свирање:

1.место: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника
2.место: Мирољуб Шаптовић, Краљево
Слободан Ашанин, Штаваљ код Сјенице
3.место: Спасоје Јовић, Мироч код Доњег Милановца

Савремено свирање:

1.место: Небојша Брдарић, Сомбор
2.место: Кристина Цвејић, Брус
3.место: Милорад Кукић, Нови Сад
Ненад Станкић, Горњи Милановац

– Најбољи дует: Ненад Станкић и Милош Томић, Горњи Милановац
– Награда жирија публике: Александар Станић, Чачак
– Специјална награда најстаријем фрулашу: Мирољуб Шаптовић, Краљево

Млади фрулаши:

1.место: Милош Томић, Горњи Милановац
2.место: Слађана Цвејић, Брус
3.место: Никола Ђокић, Крагујевац

– Најбољи дует: Димитрије Василишин и Александар Ракић, Сомбор
– Специјална награда најмлађем фрулашу: Горчин Ранчић, Чачак

2007.

Традиционално свирање:

1.место: Слободан Ашанин, Штаваљ код Сјенице
2.место: Мирољуб Шаптовић, Краљево
3.место: Љубодраг Мијаиловић, Варево код Рашке

Савремено свирање:

1.место: Марко Којадиновић, Рача Крагујевачка
2.место: Небојша Брдарић, Сомбор
3.место: Кристина Цвејић, Брус
Ненад Станкић, Горњи Милановац

– Најбољи дует: Ненад Станкић и Милош Томић, Горњи Милановац
– Награда жирија публике: Марко Џамбасовић, Чајетина

Млади фрулаши:

1.место: Никола Ђокић,Крагујевац
2.место: Слађана Цвејић, Брус
3.место: Милош Томић,  Горњи Милановац
Андреја Трајковски, Аранђеловац

Млади дуети:

1.место: Слађана и Слађан Цвејић, Брус
2.место: Милош и Марко Вујовић, Краљево
3.место: Марта и Матеја Мионић, Срна и Горчин Ранчић, Чачак

2008.

Традиционално свирање:

1.место: Мирољуб Шаптовић, Краљево
2.место: Слободан Ашанин, Штаваљ код Сјенице
3.место: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника
Љубодраг Мијаиловић, Варево код Рашке

– Најбољи дует: Срећко Перчевић из Велуће и Срећко Срећковић из Краљева

Савремено свирање:

1.место: Небојша Брдарић, Сомбор
2.место: Марко Којадиновић, Рача Крагујевачка
3.место: Кристина Цвејић, Брус

– Награда жирија публике: Александар Пандуревић, Валакоње код Бољевца

Млади фрулаши:

1.место: Милош Томић, Горњи Милановац
2.место: Борко Димитријевић Руф, Петровац на Млави
Валентина Мићић, Разбојна код Бруса
3.место: Горчин Ранчић, Чачак
Александар Ракић, Сомбор

– Најбољи млади дует: Слађана и Слађан Цвејић, Брус

2009.

Традиционално свирање:

1.место: Љубодраг Мијаиловић, Варево код Рашке
2.место: Иван Томић, Осаница код Жагубице
3.место: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника

– Најбољи дует: Срећко Перчевић, Велућа и Срећко Срећковић, Краљево
– Најбоље одсвирано коло: Мирољуб Шаптовић, Краљево
– Специјална награда за најбољи сценски наступ: Милија Јоковић, Баљевац на Ибру

Савремено свирање:

1.место: Марко Којадиновић, Рача Крагујевачка
2.место: Кристина Цвејић, Брус
3.место: Ненад Станкић, Горњи Милановац

– Награда жирија публике: Никола Ђокић, Крагујевац

Млади фрулаши:

1.место: Стефан Бешевић, Пољице код Новог Пазара
2.место: Лука Ђоновић, Ивањица

2010.

Традиционално свирање:

1.место: Љубодраг Мијаиловић, Варево код Рашке
2.место: Драгош Ковачевић, Краљево
3.место: Драган Нићифоровић, Рашка
Александар Пандуревић, Валакоње код Бољевца

Дуети:

1.место: Слађана и Слађан Цвејић, Брус
2.место: Милан Поповић и Слободан Ковачевић, Чачак
3.место: Радивоје Пантелић, Трстеник и Радован Ђоковић, Краљево

Савремено свирање:

1.место: Никола Ђокић, Крагујевац
2.место: Марко Којадиновић, Рача Крагујевачка
Зоран Јефтић, Чачак
3.место: Кристина Цвејић, Брус
Милош Томић, Горњи Милановац

– Награда жирија публике: Слађан Цвејић
– Специјална награда „ Свеукупни победник свих до сада одржаних Сабора“: Оркестар фрула из Бруса

Млади до 12 година:

1.место: Валентина Мићић, Разбојна код Бруса
2.место: Маја Констандиновић, Бољевац
3.место: Дајана Ђокић, Брус

Млади од 12-16 година:

1.место: Ана Томић, Златари код Бруса
2.место: Горчин Ранчић, Чачак
3.место: Стефан Димитријевић, Лепенац код Бруса

– Најбољи млади дует: Валентина Мићић и Дајана Ђокић, Брус

2011.

Традиционално свирање:

1.место: Драгош Ковачевић, Краљево
2.место: Љубодраг Мијаиловић, Варево код Рашке
Драган Нићифоровић, Рашка
3.место: Мирољуб Шаптовић, Краљево
Петар Љепаревић, Бор

Дуети:

1.место: Милош Томић и Ненад Станкић, Горњи Милановац
2.место: Милисав Јовановић и Милослав Милисављевић, Брус
3.место: Слободан Вукићевић и Слободан Ковачевић, Чачака

– Награда жирија публике: Иван Томић, Осаница код Жагубице

Савремено свирање:

1.место: Никола Ђокић, Крагујевац
2.место: Милорад Кукић, Нови Сад
3.место: Зоран Јефтић, Чачак
Александар Пандуревић, Валакње код Бољевца

– Награда жирија публике: Милош Пржић, Смедерево
Васа Петровић, Старчево код Панчева

Млади до 12 година:

1.место: Дајана Ђокић, Брус
2.место: Лука Ђоновић, Ивањица
3.место: Јован Бургић, Брус

– Специјална награда за најбољу интерпретацију: Маја Констандиновић, Бољевац

Млади од 12-16 година:

1.место: Дарко Кричак, Брус
2.место: Стефан Бешевић, Пољице код Новог Пазара
3.место: Душан Марковић, Лепосавић

– Специјална награда за интерпретацију: Ана Томић, Брус
– Награда за најизворније свирање: Ирена Марић, Осаница код Бољевца

Млади дуети:

1.место: Валентина Мићић и Дајана Ђокић, Брус
2.место: Дарко Кричак и Стефан Димитријевић, Брус
3.место: Ана Томић и Стефан Богићевић, Брус

– Посебна похвала за најмлађи дует: Сашка Димитријевић и Јован Бургић, Брус

2012.

Традиционално свирање:

1.место: Љубодраг Мијаиловић, Варево код Рашке
2.место: Стојадин Барбуловић, Ждело
3.место: Цвијетин Милаковић, Суботица

– Награда за најизворније музицирање: Мирољуб Шаптовић, Краљево

Дуети:

1.место: Милослав Милисављевић и Милисав Јовановић, Брус
2.место: Слободан Ковачевић и Милан Поповић, Чачак
3.место: Иван Томић, Осаница и Радојко Ђорђевић, Лазница

Савремено свирање:

1.место: Милош Томић, Горњи Милановац
2.место: Дарко Прелић, Нова Варош
3.место: Зоран Јефтић, Чачак

– Награда жирија публике: Драшко Спасојевић, Рудо
– Специјална награда за сценски наступ: Небојша Бурић, Нови сад
– Награда за интерпретацију: Александар Пандуревић, Валакоње код Бољевца

Млади  до 12 година

1.место: Лука Ђоновић, Ивањица
2.место: Сашка Димитријевић, Брус
3.место: Маја Констандиновић, Бољевац
Млади од 12-16 година

1.место: Неда Николић, Ковин
2.место: Лука косановић, Краљево
3.место: Стефан Димитријевић, Брус
Дуети:
1.место: Ана Томић и Стефан Богићевић, Брус
2.место: Стефан Бешевић, Пољице и Никола Пендић, Рашка
3.место: Сашка Димитријевић и Јован Бургић, Брус

2013.

Традиционално свирање:

1.место: Марко Пендић, Рашка
2.место: Стефан Радовановић, Метовница код Бора
Далибор Тодоровић, Рашка
3.место: Радуле Јовановић, Медвеђа
Драган Нићифоровић, Рашка

Награда жирија публике: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника

– Награда „ Милован Правдић“ за најбоље одсвирано коло: Драгош Ковачевић, Краљево

Дуети:
1.место: Филип и Марко Петровић, Нови Сад

Савремено свирање:
1.место: Никола Ђокић, Крагујевац
2.место: Милош Томић, Горњи Милановац
3.место: Дарко Прелић, Нова Варош

– Награда жирија публике: Зоран Јефтић, Чачак
– Награда за најбољи сценски наступ: Небојша Бурић, Нови Сад
– Награда за најбоље одсвирану песму: Милош Томић, Горњи Милановац

Млади до 12 година:
1.место: Сашка Димитријевић, Брус
2.место: Маја Коснтандиновић, Бољевац
3.место: Јован Бургић, Брус

Млади од 12 – 16 година:
1.место: Лука Косановић, Краљево
2.место: Ана Димитријевић, Брус
3.место: Лука Ђоновић, Ивањица

Млади дует:
1. Емилија Недељковић и Ана Димитријевић, Брус

2014.

Традиционално свирање:
1.место: Далибор Тодоровић, Рашка
2.место: Стефан Радовановић, Метовница код Бора
3.место: Драгош Ковачевић, Краљево
–  Награда жирија публике: Далибор Антић, Нови Сад
–  Награда „ Милован Правдић“ за најбоље одсвирано коло: Марко Пендић, Рашка
–  Награда за најбоље одсвирану песму: Немања Павловић, Бор
–  Награда за најстаријег такмичара: Срећко Перчевић, Велућа код Трстеника

Дуети:
1.место: Милан Миливојчевић и Слободан Ковачевић, Чачак
2.место: Филип и Марко Петровић, Нови Сад
3.место: Оркестар фрула Сашка, Ана и Стефан Димитријевић, Брус

Савремено свирање:
1.место: Зоран Јевтић, Чачак
2.место: Стеван Парађеновић, Нови Сад
3.место: Немања Миодраговић, Александровац

– Награда жирија публике: Александар Пандуревић, Валакоње код Бољевца

– Најбоље одсвирано коло: Душан Марковић, Лепосавић
– Најбоље одсвирана песма: Стефан Димитријевић, Брус
– Најбољи сценски наступ: Никола Станисављевић, Трговиште

Млади до 12 година:
1.место: Маја Констандиновић, Бољевац
2.место: Сашка Димитријевић, Брус
3.место: Матеја Стевановић, Раваница код Краљева

Млади од 12-16 година:
1.место: Лука Ђоновић, Ивањица
2.место: Јанко Лукић, Крагујевац
Богдан Лукић, Крагујевац
3.место: Дајана Ђокић, Брус
Немања Живадиновић, Ражањ

Млади дуети:

1.место: Јанко и  Богдан Лукић, Крагујевац
2.место: Душан и Милица Коматовић, Рашка
3.место: Вукашин Максимовић и Давид Марковић, Брус
Вељко Ратковић и Никола Попадић, Краљево

-Награда за најмлађег учесника: Сашка Димитријевић, Брус

2015.

Мајсторско писмо „МИОДРАГ МИЛЕ АЗАЊАЦ“
троструким победницима у категорији дуета:
НЕНАД СТАНКИЋ и МИЛОШ ТОМИЋ из Горњег Милановца

ИЗВОРНО СВИРАЊЕ:

Награда: „Милован Правдић“,за најбоље одсвирано коло и најстарији учесник: Спасоје Булбић, Кобишница
(Песма: Долином Тимока; Коло: Спасојево коло)

место:ДАЛИБОР ТОДОРОВИЋ, Рашка
(песма: Селе Јеле, што се не удајеш; коло: Сватовско коло)
место.СТЕФАН РАДОВАНОВИЋ, Метовница код Бора
(песма: Канађику ђи шљивари; коло: Прорупта)
место:МАРКО ПЕНДИЋ, Рашка
(песма: Ја одлазим са планине; коло: Голијско старо)
Жири публике: СРЕЋКО ПЕРЧЕВИЋ, Велућа
(песма: Мој дилбере куд се шећеш; коло: Срба коло)

ДУЕТИ:

место:ЈАНКО и БОГДАН ЛУКИЋ, Крагујевац
(песма: Хвалила се липа код багрема; коло: Крагујевачки друм
место:АНА ДИМИТРИЈЕВИЋ и ЕМИЛИЈА НЕДЕЉКОВИЋ, Брус
(песма: Ливадица около јасење; коло: Колубарски вез)
место:СЛОБОДАН КОВАЧЕВИЋ и МИЛАН МИЛИВОЈЧЕВИЋ, Чачак
(песма: Ливадица около јасење; коло: Овчарско коло)
МЛАДИ ДО 12 ГОДИНА:

место:МАЈА КОНСТАНДИНОВИЋ, Бољевац
(песма: Надојна; коло: Дејаново коло)
место:МИЛОШ БЛАГОЈЕВИЋ, Пале
(песма: Колика је Јахорина планина; коло: Звонце)
место:АНАСТАСИЈА РАКИЋЕВИЋ, Брус
(песма: Стани, стани Ибар водо; коло: Циганчица)

МЛАДИ ДУЕТИ:

место:ДАВИД МАРКОВИЋ и ВУКАШИН МАКСИМОВИЋ, Брус
(песма: Марамица од бела фулара; коло: Колубарски вез)
место:САШКА ДИМИТРИЈЕВИЋ и ЈОВАН БУРГИЋ, Брус
(песма: Марамица од бела фулара; коло: Милошевка)
место:ВЛАДИЦА ВУКОВИЋ и ЂОРЂЕ ВУКАЈЛОВИЋ, Брус
(песма: Три ливаде; коло: Јелички вез)
МЛАДИ 12 до 16 ГОДИНА:

место:ДАЈАНА ЂОКИЋ, Брус
(песма: Шта то миче кроз шибљиче; коло: Фолк етида)
место:ДАВИД МАРКОВИЋ, Брус
(песма: Дивље руже; коло: Денино коло)
место:БОГДАН ЛУКИЋ, Крагујевац
(песма: Градином цвеће цветало; коло: Јагодинско)
САВРЕМЕНО СВИРАЊЕ:

место:МИЛОШ ТОМИЋ, Горњи Милановац
(песма: Моравска елегија; коло: Врцаво коло)
место:ЗОРАН ЈЕВТИЋ, Чачак
(песма: Радо, кћери Радо; коло: Олтенска игра)
место:ЈАНКО ЛУКИЋ, Крагујевац
(песма: Радо, кћери Радо; коло: Врцавоколо)
Награда  жирија публике: ДАРКО ПРЕЛИЋ, Нова Варош
(песма: Болна лежи Анђелија млада; коло: Борин чочек)

СПЕЦИЈАЛНА НАГРАДА: Доајен Сабора фрулаша Србије: МИЛОСАВ РАНКОВИЋ, Аранђеловац

„ПАСТИРСКИ ШТАП ПАТРИЈАРХА ПАВЛА“

место:Зоран Златановић,Врање
место:Драго Милошевић,Чачак
место:Иван Томић, Осаница

НАЈЛЕПШЕ СЕОСКО ДВОРИШТЕ

место:Жаклина Васовић
место:Верица Ковачевић
место:Горица Пејовић

 

2016

*Савремено свирање:

1. место: Дарко Прелић, Нова Варош
2. место: Јанко Лукић, Крагујевац
3. место: Стефан Димитријевић, Брус
– Награда жирија публике и награда за најбољи сценски наступ: Дајана Ђокић, Брус
– Најбоље одсвирана песма: Ирена Марић, Осаница
– Најбоље одсвирано коло: Милорад Кукић, Нови Сад

*Изворно свирање:

1. место: Стефан Радовановић, Метовница код Бора
2. место: Марко Пендић, Рашка
3. место: Драгош Ковачевић, Краљево
– „Од злата јабука“, награда Радио Београда 2 за најизворније музицирање: Далибор Тодоровић, Рашка
– Награда жирија публике: Мирослав Весовић, Лештане
– Награда „Милован Правдић“за најбоље одсвирано коло: Петар Чулиновић, Шарбановац
– Награда за најбоље одсвирану песму: Радуле Јовановић, Медвеђа

*Дуети:
1. место: Ранђел Минић и Радослав Симић , Крушевац

*Млади до 12 година:

1. место: Милош Благојевић, Пале – БИХ
2. место: Јовица Вукајловић, Брус
3. место: Маја Костандиновић, Бољевац

*Млади од 12 до 16 година:

1. место: Урош Милановић, Бољевац
2. место: Сашка Димитријевић, Брус
3. место: Вељко Петронијевић, Нови Пазар

*Млади дуети:

1. место: Лука Милановић и Јанко Јеличић, Брус

-Најбољи сценски наступ: Његош Благојевић, Пале БИХ
-Најмлађи учесник: Селена Лазаревић, Брус

2017

Победници 30. Сабора фрулаша

Савремено свирање:

1. место: Јанко Лукић, Крагујевац
2. место: Дарко Прелић, Нова Варош
3. место: Богран Лукић, Крагујевац

Најбоље одсвирано коло: Вељко Михајловић, Лесковац
Најбоље одсвирана песма: Андреја Трајковски, Нови Пазар
Набољи сценски наступ: Дајана Ђокић, Брус

Награда жирија публике: Димитрије Николов, Лесковац

Повеља за допринос развоју фрулаштва у Србији:
Добривоје Тодоровић, Влашка код Младеновца
Слободан Вукићевић, Чачак
Јовица Арсенијевић, Звечан

Изворно свирање:
1. место: Петар Чулиновић, Шарбановац
2. место: Далибор Тодоровић, Рашка
3. место: Урош Милановић, Бољевац
Вељко Петронијевић, Нови Пазар
Награда “Милован Правдић” за најбоље одсвирано коло: Драгош Ковачевић, Краљево

Најбоље одсвирана песма: Далибор Тодоровић, Рашка

Награда жирија публике: Стефан Радовановић, Метовница
Награда Радио Београда 2, за најизворније музицирање “Од злата јабука”: Стефан Радовановић, Метовница

Дуети:

1. место: Радослав Симић и Милован Милошевић, Крушевац
2. место: Далибор Тодоровић И Љубодраг Мијаиловић, Рашка
3. место: Миљојко Ђоковић И Миливоје Марковић, Краљево
Млади до 12 година:

место: Јанко Јеличић, Брус
место: Милош Благојевић, Пале БИХ
место: Лука Милановић, Брус И Јовица Вукајловић, Брус
Млади дуети:

место: Јелисавета и Светозар Шутић, Горњи Милановац

Млади 12-16 година:

1. место: Маја Костандиновић, Бољевац
2. место: Светозар Шутић, Горњи Милановац
3. место: Марина Марић, Осаница
Најмлађи учесник: Милан Рајичић, Прислоница (6 година)

Конкурс за савремену композицију на фрули инспирисану народном традицијом:

1. награда: Александар Смрекић, Чачак, за композицију “Дедино коло”.
2. награда: Бојан Милинковић, Нови Сад, за композицију “Лицидерско срце”
3. награда није додељена

Песнички конкурс “Момчилова фрула”:

1. награда: Бато Јевтовић, Чачак, за песму “Фрула од дрвета руже”
2. награда: Александра Мишић, Чачак, за песму “Фрула наша насушна”
3. награда: Светлана Пешић, Власотинце, за песму “Сећање на фрулаша”
Песничка повеља: Александар М. Арсенијевић, Весна Фекете, Гордана Влајић, Драгана Ђурковић Тошић, Душан Михајловић Адски, Миладин Вукосављевић, Милена Марковић И Милоје Вељовић

Најлепше двориште у Прислоници:

1. награда: Жаклина Васовић
2. награда: Оливера Ковачевић
3. награда: Саша Ракићевић
Културно просветна заједница Србије доделила је Повељу Сабору фрулаша Србије “Ој Мораво” поводом 30 година успешног постојања и неговања традиције.