Pobednici

 

1988.

1. mesto: Rade Košanin, Kruševac
2.mesto: Vlade Baralić, Beograd
3.mesto: Slobodan Vukićević, Čačak
              Goran Kecman, Beograd
– Specijalna nagrada za najmlađeg takmičara: Radojica Jelić, Beograd

1989.

1.mesto: Sibin Živković, Aleksandrovac
2.mesto: Rade Košanin, Kruševac
3.mesto: Vlade Baralić, Beograd

1990.

1.mesto: Vlade Baralić, Beograd
2.mesto: Miroslav Milić, Medveđa kod Trstenika
3.mesto: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika

– Najbolji duet: Slobodan Vukićević i Milan Kovačević iz Čačka
– Najbolji dvojničar: Krstivoje Subotić, Osečenica kod Valjeva
– Nagrada „Sava Jeremić“ za najizvornije muziciranje: Milica Stošić, Vranje

1991.

1.mesto: Milinko Ivanović Crni, Kragujevac
2.mesto: Slobodan Vukićević, Čačak
3.mesto: Srećko Perčević, veluća kod Trstenika

– Nagrada „ Sava Jeremić“ za najizvornije muziciranje: Krstivoje Subotić, Osečenica kod Valjeva

1992.

1.mesto: Slobodan Vukićević, Čačak
2.mesto: Perica Kljajić, Kikinda
3.mesto: Milan Kovačević, Čačak

– Nagarada „Sava Jeremić“ za najizvornije muziciranje: Krstivoje Subotić, Oseččenica kod Valjeva
– Nagrada žirija publike: Milica Stošić, Vranje

1993.

1.mesto: Pavle Obradović, Čukojevac kod Kraljeva
2.mesto: Milica Stošić, Vranje
3.mesto: Perica Kljajić, Kikinda

– Nagrada „Sava Jeremić“ za najizvornije muziciranje: Obren Radičević, Čačak
– Nagrada žirija publike: Dragan Srdanović, Pale

1994.

1.mesto: Milinko Ivanović Crni, Kragujevac
2.mesto: Slobodan Vukićević, Čačak
3.mesto: Pavle Obradović, Čukojevac kod Kraljeva

– Najbolji duet: Milan Kovačević i Slobodan Vukićević iz Čačka
– Najbolji dvojničar: Mića Matić, Beograd
– Nagrada „Sava Jeremić“ za najizvornije muziciranje: Perica Kljajić, Kikinda
– Nagrada žirija publike: Vlade Baralić, Beograd
– Specijalne nagrade:
*najmlađi frulaš: Sanela Miljojković, Kragujevac
*najstariji frulaš: Mitar Vasić, Beloševac kod Kragujevca

1995.

1.mesto: Pavle Obradović, Čukojevac kod Kraljeva
2.mesto: Perica Kljajić, Kikinda
              Slobodan Radovančević – Žućo, Jabučje kod Lazarevca
3.mesto: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika
              Aleksandar Pandurević, Valakonje kod Boljevca

– Najbolji duet: Aleksandra Mihić i Milivoje Sekulić, Frankfurt na Majni
– Najbolji dvojničar: Obren Radičević, Čačak
– Nagrada žirija publike: Milan Kovačević, Čačak
– Specijalne nagrade:
*najmlađi frulaš: Kristina Cvejić, Brus
*najstariji frulaš: Krstivoje Subotić, Osečenica kod Valjeva

1996.

1.mesto: Milanče Radosavljević, Gornji Milanovac
2.mesto: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika
3.mesto: Milorad Marić, Inđija

– Najbolji duet: Aleksandra Mihić i Milivoje Sekulić, Frankfurt na Majni
– Najbolji dvojničar: Krstivoje Subotić, Osečenica kod Valjeva
– Nagrada „Sava Jeremić“ za najizvornije muziciranje: Petar Markuc , Borča
– Nagrada žirija publike: Kristina Cvejić, Brus

1997.

1.mesto: Perica Kljajić, Kikinda
2.mesto: Milorad Marić, Inđija
3.mesto: Milica Stošić, Vranje

– Najbolji duet: Milan Kovačević i Slobodan Vukićević, Čačak
– Najbolji dvojničar: Obren Radičević, Čačak
– Nagarada „Sava Jeremić“ za najizvornije muziciranje: Krstivoje Subotić, Osečenica kod Valjeva
– Specijalna nagrada za najmlađeg frulaša: Kristina Cvejić, Brus

Takmičenje  pobednika prethodnih Sabora za titulu „ Frulaš decenije“:

– Najbolji frulaš: Milinko Ivanović Crni, Kragujevac
– Najbolji duet: Slobodan Vukićević i Milan Kovačević, Čačak
– Najbolji dvojničar: Obren Radičević, Čačak
– Najizvornije muziciranje: Krstivoje Subotić, Osečenica kod Valjeva
– Specijalna priznanja graditeljima frula:
Mitar Vasić, Kragujevac
Mihailo Ilijević, Šabac
Vojislav Mišo Pajović, Malme – Švedska

1998.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Obren Radičević, Čačak
2.mesto: Aleksandar Pandurević, Valakonje kod Boljevca
3.mesto: Milan Kovačević, Čačak

Savremeno sviranje:

1.mesto: Slaviša Stojković, Pirot
2.mesto: Slobodan Radovančević Žućo, Jabučje kod Lazarevca
3.mesto: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika
              Milorad Marić, Inđija

– Nagarada publike: Žarko Petrović, Gornja Grabovica kod Valjeva
– Nagrada žirija RTS: Vojislav Mišo Pajović, Malme

1999.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Kristina Cvejić, Brus
              Milan Kovačević, Čačak
2.mesto: nije dodeljeno
3.mesto: Momir Pešaković, Čačak

Savremeno sviranje:

1.mesto: Slobodan Radovančević Žućo, Jabučje kod Lazarevca
2.mesto: Mirjana Petrović, Jabučje kod Lazarevca
3.mesto: Slaviša Stojković, Pirot

– Nagrada žirija publike : Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika

2000.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Slaviša Stojković, Pirot
2.mesto: Kristina Cvejić, Brus
3.mesto: Cvetan Živković, Niš
              Radovan Mirkonj, Iđoš
Savremeno muziciranje:

1.mesto: Spasoje Jović, Miroč
2.mesto: Slobodan Radovančević Žućo, Jabučje kod Lazarevca
3.mesto: Milosav Ranković, Aranđelovac
              Dejan Anđelović, Sombor

– Nagrada žirija publike: Milica Stošić, Vranje

2001.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Momir Pešaković, Čačak
2.mesto: Miljojko Đoković, Kraljevo
3.mesto: Ivan Tomić, Osanica kod Žagubice

Savremeno sviranje:

1.mesto: Slaviša Stojković, Pirot
2.mesto: Jovica Arsenijević, Zvečan
3.mesto: Dejan Anđelović, Subotica
              Spasoje Jović, Miroč

– Nagrada žirija publike: Mirjana Petrović, Jabučje kod Lazarevca
– Specijalna nagrada za najmlađe frulaše:
* Marko Kojadinović, Rača Kragujevačka
* Katarina Milenković, Kraljevo

2002.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Milutin Satarić, Gornji Milanovac
2.mesto: Saša Glišović, Gornji Milanovac
3.mesto: Momir Pešaković, Čačak

Savremeno sviranje:

1.mesto: Milica Stošić, Vranje
2.mesto: Dejan Anđelović, Subotica
3.mesto: Slobodan Radovančević Žućo, Jabučje kod Lazarevca

– Najbolji duet: Miodrag Šljivić i Milutin Cvejić, Brus
– Nagrada žirija publike: duet Slađana i Slađan Cvejić, Brus
– Specijalna nagrada za scenski nastup: Nebojša Brdarić, Sombor

2003.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Saša Glišović, Gornji Milanovac
2.mesto: Cvijetin Milaković, Subotica
3.mesto: Miroljub Šaptović, Kraljevo

Savremeno sviranje:

1.mesto: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika
2.mesto: Aco Janković, Sokolac
3.mesto: Miodrag Šljivić, Brus
              Zoran Jeftić, Čačak

– Nagrada žirija publike: Miodrag Šljivić, Brus

2004.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Miloje Baralić, Čačak
2.mesto: Miroljub Šaptović, Kraljevo
3.mesto: Marko Šaptović, Kraljevo

Savremeno sviranje:

1.mesto: Nenad Stankić, Saranovo kod Topole
2.mesto: Slobodan Balać, Republika Srpska
3.mesto: Mirjana Petrović, Jabučje kod Lazarevca

– Nagrada žirija publike: Miodrag Šljivić, Brus

Mladi frulaši:

1.mesto: Nebojša Brdarić, Sombor
2.mesto: Andreja Trajkovski, Aranđelovac
3.mesto: Slađana Cvejić, Brus

– Najbolji mladi duet:
* Petar i Ivica Jovanović, Vlaška kod Mladenovca
* Slađana i Slađan Cvejić, Brus

2005.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Miroljub Šaptović, Kraljevo
2.mesto: Slobodan Ašanin, Štavalj kod Sjenice
3.mesto: Ivan Tomić, Žagubica

Savremeno sviranje:

1.mesto: Mirjana Petrović, Jabučje kod Lazarevca
2.mesto: Nenad Stankić, Gornji Milanovac
3.mesto: Zoran Jeftić, Čačak

– Najbolji duet: Nenad Stankić i Miloš Tomić, Gornji Milanovac
– Nagrada žirija publike: Zoran Jeftić, Čačak
– Specijalna nagrada, dar maestra Bore Dugića: Mirjana Petrović, Jabučje

Mladi frulaši:

1.mesto: Siniša Popović, Čačak
2.mesto: Andreja Trajkovski, Aranđelovac
3.mesto: Miloš Tomić, Gornji Milanovac

– Najbolji mladi duet: Milan i Siniša Popović, Čačak

2006.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika
2.mesto: Miroljub Šaptović, Kraljevo
              Slobodan Ašanin, Štavalj kod Sjenice
3.mesto: Spasoje Jović, Miroč kod Donjeg Milanovca

Savremeno sviranje:

1.mesto: Nebojša Brdarić, Sombor
2.mesto: Kristina Cvejić, Brus
3.mesto: Milorad Kukić, Novi Sad
              Nenad Stankić, Gornji Milanovac

– Najbolji duet: Nenad Stankić i Miloš Tomić, Gornji Milanovac
– Nagrada žirija publike: Aleksandar Stanić, Čačak
– Specijalna nagrada najstarijem frulašu: Miroljub Šaptović, Kraljevo

Mladi frulaši:

1.mesto: Miloš Tomić, Gornji Milanovac
2.mesto: Slađana Cvejić, Brus
3.mesto: Nikola Đokić, Kragujevac

– Najbolji duet: Dimitrije Vasilišin i Aleksandar Rakić, Sombor
– Specijalna nagrada najmlađem frulašu: Gorčin Rančić, Čačak

2007.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Slobodan Ašanin, Štavalj kod Sjenice
2.mesto: Miroljub Šaptović, Kraljevo
3.mesto: Ljubodrag Mijailović, Varevo kod Raške

Savremeno sviranje:

1.mesto: Marko Kojadinović, Rača Kragujevačka
2.mesto: Nebojša Brdarić, Sombor
3.mesto: Kristina Cvejić, Brus
              Nenad Stankić, Gornji Milanovac

– Najbolji duet: Nenad Stankić i Miloš Tomić, Gornji Milanovac
– Nagrada žirija publike: Marko Džambasović, Čajetina

Mladi frulaši:

1.mesto: Nikola Đokić,Kragujevac
2.mesto: Slađana Cvejić, Brus
3.mesto: Miloš Tomić,  Gornji Milanovac
              Andreja Trajkovski, Aranđelovac

Mladi dueti:

1.mesto: Slađana i Slađan Cvejić, Brus
2.mesto: Miloš i Marko Vujović, Kraljevo
3.mesto: Marta i Mateja Mionić, Srna i Gorčin Rančić, Čačak

2008.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Miroljub Šaptović, Kraljevo
2.mesto: Slobodan Ašanin, Štavalj kod Sjenice
3.mesto: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika
              Ljubodrag Mijailović, Varevo kod Raške

– Najbolji duet: Srećko Perčević iz Veluće i Srećko Srećković iz Kraljeva

Savremeno sviranje:

1.mesto: Nebojša Brdarić, Sombor
2.mesto: Marko Kojadinović, Rača Kragujevačka
3.mesto: Kristina Cvejić, Brus

– Nagrada žirija publike: Aleksandar Pandurević, Valakonje kod Boljevca

Mladi frulaši:

1.mesto: Miloš Tomić, Gornji Milanovac
2.mesto: Borko Dimitrijević Ruf, Petrovac na Mlavi
              Valentina Mićić, Razbojna kod Brusa
3.mesto: Gorčin Rančić, Čačak
              Aleksandar Rakić, Sombor

– Najbolji mladi duet: Slađana i Slađan Cvejić, Brus

2009.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Ljubodrag Mijailović, Varevo kod Raške
2.mesto: Ivan Tomić, Osanica kod Žagubice
3.mesto: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika

– Najbolji duet: Srećko Perčević, Veluća i Srećko Srećković, Kraljevo
– Najbolje odsvirano kolo: Miroljub Šaptović, Kraljevo
– Specijalna nagrada za najbolji scenski nastup: Milija Joković, Baljevac na Ibru

Savremeno sviranje:

1.mesto: Marko Kojadinović, Rača Kragujevačka
2.mesto: Kristina Cvejić, Brus
3.mesto: Nenad Stankić, Gornji Milanovac

– Nagrada žirija publike: Nikola Đokić, Kragujevac

Mladi frulaši:

1.mesto: Stefan Bešević, Poljice kod Novog Pazara
2.mesto: Luka Đonović, Ivanjica

2010.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Ljubodrag Mijailović, Varevo kod Raške
2.mesto: Dragoš Kovačević, Kraljevo
3.mesto: Dragan Nićiforović, Raška
              Aleksandar Pandurević, Valakonje kod Boljevca

Dueti:

1.mesto: Slađana i Slađan Cvejić, Brus
2.mesto: Milan Popović i Slobodan Kovačević, Čačak
3.mesto: Radivoje Pantelić, Trstenik i Radovan Đoković, Kraljevo

Savremeno sviranje:

1.mesto: Nikola Đokić, Kragujevac
2.mesto: Marko Kojadinović, Rača Kragujevačka
              Zoran Jeftić, Čačak
3.mesto: Kristina Cvejić, Brus
              Miloš Tomić, Gornji Milanovac

– Nagrada žirija publike: Slađan Cvejić
– Specijalna nagrada „ Sveukupni pobednik svih do sada održanih Sabora“: Orkestar frula iz Brusa

Mladi do 12 godina:

1.mesto: Valentina Mićić, Razbojna kod Brusa
2.mesto: Maja Konstandinović, Boljevac
3.mesto: Dajana Đokić, Brus

Mladi od 12-16 godina:

1.mesto: Ana Tomić, Zlatari kod Brusa
2.mesto: Gorčin Rančić, Čačak
3.mesto: Stefan Dimitrijević, Lepenac kod Brusa

– Najbolji mladi duet: Valentina Mićić i Dajana Đokić, Brus

2011.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Dragoš Kovačević, Kraljevo
2.mesto: Ljubodrag Mijailović, Varevo kod Raške
              Dragan Nićiforović, Raška
3.mesto: Miroljub Šaptović, Kraljevo
              Petar Ljeparević, Bor

Dueti:

1.mesto: Miloš Tomić i Nenad Stankić, Gornji Milanovac
2.mesto: Milisav Jovanović i Miloslav Milisavljević, Brus
3.mesto: Slobodan Vukićević i Slobodan Kovačević, Čačaka

– Nagrada žirija publike: Ivan Tomić, Osanica kod Žagubice

Savremeno sviranje:

1.mesto: Nikola Đokić, Kragujevac
2.mesto: Milorad Kukić, Novi Sad
3.mesto: Zoran Jeftić, Čačak
              Aleksandar Pandurević, Valaknje kod Boljevca

– Nagrada žirija publike: Miloš Pržić, Smederevo
Vasa Petrović, Starčevo kod Pančeva

Mladi do 12 godina:

1.mesto: Dajana Đokić, Brus
2.mesto: Luka Đonović, Ivanjica
3.mesto: Jovan Burgić, Brus

– Specijalna nagrada za najbolju interpretaciju: Maja Konstandinović, Boljevac

Mladi od 12-16 godina:

1.mesto: Darko Kričak, Brus
2.mesto: Stefan Bešević, Poljice kod Novog Pazara
3.mesto: Dušan Marković, Leposavić

– Specijalna nagrada za interpretaciju: Ana Tomić, Brus
– Nagrada za najizvornije sviranje: Irena Marić, Osanica kod Boljevca

Mladi dueti:

1.mesto: Valentina Mićić i Dajana Đokić, Brus
2.mesto: Darko Kričak i Stefan Dimitrijević, Brus
3.mesto: Ana Tomić i Stefan Bogićević, Brus

– Posebna pohvala za najmlađi duet: Saška Dimitrijević i Jovan Burgić, Brus

2012.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Ljubodrag Mijailović, Varevo kod Raške
2.mesto: Stojadin Barbulović, Ždelo
3.mesto: Cvijetin Milaković, Subotica

– Nagrada za najizvornije muziciranje: Miroljub Šaptović, Kraljevo

Dueti:

1.mesto: Miloslav Milisavljević i Milisav Jovanović, Brus
2.mesto: Slobodan Kovačević i Milan Popović, Čačak
3.mesto: Ivan Tomić, Osanica i Radojko Đorđević, Laznica

Savremeno sviranje:

1.mesto: Miloš Tomić, Gornji Milanovac
2.mesto: Darko Prelić, Nova Varoš
3.mesto: Zoran Jeftić, Čačak

– Nagrada žirija publike: Draško Spasojević, Rudo
– Specijalna nagrada za scenski nastup: Nebojša Burić, Novi sad
– Nagrada za interpretaciju: Aleksandar Pandurević, Valakonje kod Boljevca

Mladi  do 12 godina

1.mesto: Luka Đonović, Ivanjica
2.mesto: Saška Dimitrijević, Brus
3.mesto: Maja Konstandinović, Boljevac
Mladi od 12-16 godina

1.mesto: Neda Nikolić, Kovin
2.mesto: Luka kosanović, Kraljevo
3.mesto: Stefan Dimitrijević, Brus
Dueti:
1.mesto: Ana Tomić i Stefan Bogićević, Brus
2.mesto: Stefan Bešević, Poljice i Nikola Pendić, Raška
3.mesto: Saška Dimitrijević i Jovan Burgić, Brus

2013.

Tradicionalno sviranje:

1.mesto: Marko Pendić, Raška
2.mesto: Stefan Radovanović, Metovnica kod Bora
              Dalibor Todorović, Raška
3.mesto: Radule Jovanović, Medveđa
              Dragan Nićiforović, Raška

Nagrada žirija publike: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika

– Nagrada „ Milovan Pravdić“ za najbolje odsvirano kolo: Dragoš Kovačević, Kraljevo

Dueti:
1.mesto: Filip i Marko Petrović, Novi Sad

Savremeno sviranje:
1.mesto: Nikola Đokić, Kragujevac
2.mesto: Miloš Tomić, Gornji Milanovac
3.mesto: Darko Prelić, Nova Varoš

– Nagrada žirija publike: Zoran Jeftić, Čačak
– Nagrada za najbolji scenski nastup: Nebojša Burić, Novi Sad
– Nagrada za najbolje odsviranu pesmu: Miloš Tomić, Gornji Milanovac

Mladi do 12 godina:
1.mesto: Saška Dimitrijević, Brus
2.mesto: Maja Kosntandinović, Boljevac
3.mesto: Jovan Burgić, Brus

Mladi od 12 – 16 godina:
1.mesto: Luka Kosanović, Kraljevo
2.mesto: Ana Dimitrijević, Brus
3.mesto: Luka Đonović, Ivanjica

Mladi duet:
1. Emilija Nedeljković i Ana Dimitrijević, Brus

2014.

Tradicionalno sviranje:
1.mesto: Dalibor Todorović, Raška
2.mesto: Stefan Radovanović, Metovnica kod Bora
3.mesto: Dragoš Kovačević, Kraljevo
–  Nagrada žirija publike: Dalibor Antić, Novi Sad
–  Nagrada „ Milovan Pravdić“ za najbolje odsvirano kolo: Marko Pendić, Raška
–  Nagrada za najbolje odsviranu pesmu: Nemanja Pavlović, Bor
–  Nagrada za najstarijeg takmičara: Srećko Perčević, Veluća kod Trstenika

Dueti:
1.mesto: Milan Milivojčević i Slobodan Kovačević, Čačak
2.mesto: Filip i Marko Petrović, Novi Sad
3.mesto: Orkestar frula Saška, Ana i Stefan Dimitrijević, Brus

Savremeno sviranje:
1.mesto: Zoran Jevtić, Čačak
2.mesto: Stevan Parađenović, Novi Sad
3.mesto: Nemanja Miodragović, Aleksandrovac

– Nagrada žirija publike: Aleksandar Pandurević, Valakonje kod Boljevca

– Najbolje odsvirano kolo: Dušan Marković, Leposavić
– Najbolje odsvirana pesma: Stefan Dimitrijević, Brus
– Najbolji scenski nastup: Nikola Stanisavljević, Trgovište

Mladi do 12 godina:
1.mesto: Maja Konstandinović, Boljevac
2.mesto: Saška Dimitrijević, Brus
3.mesto: Mateja Stevanović, Ravanica kod Kraljeva

Mladi od 12-16 godina:
1.mesto: Luka Đonović, Ivanjica
2.mesto: Janko Lukić, Kragujevac
              Bogdan Lukić, Kragujevac
3.mesto: Dajana Đokić, Brus
              Nemanja Živadinović, Ražanj

Mladi dueti:

1.mesto: Janko i  Bogdan Lukić, Kragujevac
2.mesto: Dušan i Milica Komatović, Raška
3.mesto: Vukašin Maksimović i David Marković, Brus
              Veljko Ratković i Nikola Popadić, Kraljevo

-Nagrada za najmlađeg učesnika: Saška Dimitrijević, Brus

2015.

Мајсторско писмо „МИОДРАГ МИЛЕ АЗАЊАЦ
троструким победницима у категорији дуета:
НЕНАД СТАНКИЋ и МИЛОШ ТОМИЋ из Горњег Милановца

ИЗВОРНО СВИРАЊЕ:

Награда: „Милован Правдић“,за најбоље одсвирано коло и најстарији учесник: Спасоје Булбић, Кобишница
(Песма: Долином Тимока; Коло: Спасојево коло)

1. место:ДАЛИБОР ТОДОРОВИЋ, Рашка
(песма: Селе Јеле, што се не удајеш; коло: Сватовско коло)

2. место.СТЕФАН РАДОВАНОВИЋ, Метовница код Бора
(песма: Канађику ђи шљивари; коло: Прорупта)

3. место:МАРКО ПЕНДИЋ, Рашка
(песма: Ја одлазим са планине; коло: Голијско старо)

Жири публике: СРЕЋКО ПЕРЧЕВИЋ, Велућа
(песма: Мој дилбере куд се шећеш; коло: Срба коло)

ДУЕТИ:

1. место:ЈАНКО и БОГДАН ЛУКИЋ, Крагујевац
(песма: Хвалила се липа код багрема; коло: Крагујевачки друм

2. место:АНА ДИМИТРИЈЕВИЋ и ЕМИЛИЈА НЕДЕЉКОВИЋ, Брус
(песма: Ливадица около јасење; коло: Колубарски вез)

3. место:СЛОБОДАН КОВАЧЕВИЋ и МИЛАН МИЛИВОЈЧЕВИЋ, Чачак
(песма: Ливадица около јасење; коло: Овчарско коло)

МЛАДИ ДО 12 ГОДИНА:

1. место:МАЈА КОНСТАНДИНОВИЋ, Бољевац
(песма: Надојна; коло: Дејаново коло)

2. место:МИЛОШ БЛАГОЈЕВИЋ, Пале
(песма: Колика је Јахорина планина; коло: Звонце)

3. место:АНАСТАСИЈА РАКИЋЕВИЋ, Брус
(песма: Стани, стани Ибар водо; коло: Циганчица)

МЛАДИ ДУЕТИ:

1. место:ДАВИД МАРКОВИЋ и ВУКАШИН МАКСИМОВИЋ, Брус
(песма: Марамица од бела фулара; коло: Колубарски вез)

2. место:САШКА ДИМИТРИЈЕВИЋ и ЈОВАН БУРГИЋ, Брус
(песма: Марамица од бела фулара; коло: Милошевка)

3. место:ВЛАДИЦА ВУКОВИЋ и ЂОРЂЕ ВУКАЈЛОВИЋ, Брус
(песма: Три ливаде; коло: Јелички вез)

МЛАДИ 12 до 16 ГОДИНА:

1. место:ДАЈАНА ЂОКИЋ, Брус
(песма: Шта то миче кроз шибљиче; коло: Фолк етида)

2. место:ДАВИД МАРКОВИЋ, Брус
(песма: Дивље руже; коло: Денино коло)

3. место:БОГДАН ЛУКИЋ, Крагујевац
(песма: Градином цвеће цветало; коло: Јагодинско)

САВРЕМЕНО СВИРАЊЕ:

1. место:МИЛОШ ТОМИЋ, Горњи Милановац
(песма: Моравска елегија; коло: Врцаво коло)

2. место:ЗОРАН ЈЕВТИЋ, Чачак
(песма: Радо, кћери Радо; коло: Олтенска игра)

3. место:ЈАНКО ЛУКИЋ, Крагујевац
(песма: Радо, кћери Радо; коло: Врцавоколо)

Награда  жирија публике: ДАРКО ПРЕЛИЋ, Нова Варош
(песма: Болна лежи Анђелија млада; коло: Борин чочек)

 

СПЕЦИЈАЛНА НАГРАДА: Доајен Сабора фрулаша Србије: МИЛОСАВ РАНКОВИЋ, Аранђеловац

„ПАСТИРСКИ ШТАП ПАТРИЈАРХА ПАВЛА“

1. место:Зоран Златановић,Врање
2. место:Драго Милошевић,Чачак
3. место:Иван Томић, Осаница

НАЈЛЕПШЕ СЕОСКО ДВОРИШТЕ

1. место:Жаклина Васовић
2. место:Верица Ковачевић
3. место:Горица Пејовић

2016

*Savremeno sviranje:

1. mesto: Darko Prelić, Nova Varoš
2. mesto: Janko Lukić, Kragujevac
3. mesto: Stefan Dimitrijević, Brus
– Nagrada žirija publike i nagrada za najbolji scenski nastup: Dajana Đokić, Brus
– Najbolje odsvirana pesma: Irena Marić, Osanica
– Najbolje odsvirano kolo: Milorad Kukić, Novi Sad

*Izvorno sviranje:

1. mesto: Stefan Radovanović, Metovnica kod Bora
2. mesto: Marko Pendić, Raška
3. mesto: Dragoš Kovačević, Kraljevo
– „Od zlata jabuka“, nagrada Radio Beograda 2 za najizvornije muziciranje: Dalibor Todorović, Raška
– Nagrada žirija publike: Miroslav Vesović, Leštane
– Nagrada „Milovan Pravdić“za najbolje odsvirano kolo: Petar Čulinović, Šarbanovac
– Nagrada za najbolje odsviranu pesmu: Radule Jovanović, Medveđa

*Dueti:
1. mesto: Ranđel Minić i Radoslav Simić , Kruševac

*Mladi do 12 godina:

1. mesto: Miloš Blagojević, Pale – BIH
2. mesto: Jovica Vukajlović, Brus
3. mesto: Maja Kostandinović, Boljevac

*Mladi od 12 do 16 godina:

1. mesto: Uroš Milanović, Boljevac
2. mesto: Saška Dimitrijević, Brus
3. mesto: Veljko Petronijević, Novi Pazar

*Mladi dueti:

1. mesto: Luka Milanović i Janko Jeličić, Brus

-Najbolji scenski nastup: Njegoš Blagojević, Pale BIH
-Najmlađi učesnik: Selena Lazarević, Brus

2017

Pobednici 30. Sabora frulaša

Savremeno sviranje:

1. mesto: Janko Lukić, Kragujevac
2. mesto: Darko Prelić, Nova Varoš
3. mesto: Bogran Lukić, Kragujevac

Najbolje odsvirano kolo: Veljko Mihajlović, Leskovac
Najbolje odsvirana pesma: Andreja Trajkovski, Novi Pazar
Nabolji scenski nastup: Dajana Đokić, Brus

Nagrada žirija publike: Dimitrije Nikolov, Leskovac

 

Povelja za doprinos razvoju frulaštva u Srbiji:
Dobrivoje Todorović, Vlaška kod Mladenovca
Slobodan Vukićević, Čačak
Jovica Arsenijević, Zvečan

 

Izvorno sviranje:
1. mesto: Petar Čulinović, Šarbanovac
2. mesto: Dalibor Todorović, Raška
3. mesto: Uroš Milanović, Boljevac
Veljko Petronijević, Novi Pazar

Nagrada “Milovan Pravdić” za najbolje odsvirano kolo: Dragoš Kovačević, Kraljevo
Najbolje odsvirana pesma: Dalibor Todorović, Raška
Nagrada žirija publike: Stefan Radovanović, Metovnica
Nagrada Radio Beograda 2, za najizvornije muziciranje “Od zlata jabuka”: Stefan Radovanović, Metovnica

Dueti:

1. mesto: Radoslav Simić i Milovan Milošević, Kruševac
2. mesto: Dalibor Todorović I Ljubodrag Mijailović, Raška
3. mesto: Miljojko Đoković I Milivoje Marković, Kraljevo

Mladi do 12 godina:

1. mesto: Janko Jeličić, Brus
2. mesto: Miloš Blagojević, Pale BIH
3. mesto: Luka Milanović, Brus I Jovica Vukajlović, Brus

Mladi dueti:

1. mesto: Jelisaveta i Svetozar Šutić, Gornji Milanovac

Mladi 12-16 godina:

1. mesto: Maja Kostandinović, Boljevac
2. mesto: Svetozar Šutić, Gornji Milanovac
3. mesto: Marina Marić, Osanica

Najmlađi učesnik: Milan Rajičić, Prislonica (6 godina)

Konkurs za savremenu kompoziciju na fruli inspirisanu narodnom tradicijom:

1. nagrada: Aleksandar Smrekić, Čačak, za kompoziciju “Dedino kolo”.
2. nagrada: Bojan Milinković, Novi Sad, za kompoziciju “Licidersko srce”
3. nagrada nije dodeljena

Pesnički konkurs “Momčilova frula”:

1. nagrada: Bato Jevtović, Čačak, za pesmu “Frula od drveta ruže”
2. nagrada: Aleksandra Mišić, Čačak, za pesmu “Frula naša nasušna”
3. nagrada: Svetlana Pešić, Vlasotince, za pesmu “Sećanje na frulaša”

Pesnička povelja: Aleksandar M. Arsenijević, Vesna Fekete, Gordana Vlajić, Dragana Đurković Tošić, Dušan Mihajlović Adski, Miladin Vukosavljević, Milena Marković I Miloje Veljović

Najlepše dvorište u Prislonici:

1. nagrada: Žaklina Vasović
2. nagrada: Olivera Kovačević
3. nagrada: Saša Rakićević

Kulturno prosvetna zajednica Srbije dodelila je Povelju Saboru frulaša Srbije “Oj Moravo” povodom 30 godina uspešnog postojanja i negovanja tradicije.